Spamfilter ile nick/ident/reklam yasaklama

ohbet sunucunuzda belirli kullanıcıları yasaklamak veya istenmeyen kullanıcıların girişini engellemek için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Akick, Sqline ve Akill gibi komutlar ile nick yasaklayabilir ve spam filtreleri ekleyerek sunucunuza girmesini istemediğiniz kullanıcıları engelleyebilirsiniz. İşte bu işlemleri yapabileceğiniz bazı önemli komutlar: Spamfilter ile Nick Yasaklama Spamfilter kullanarak sunucunuza girmesini istemediğiniz nickleri yasaklayabilir ve girişlerini kapatabilirsiniz. Aşağıdaki komut, belirli bir nick içeren kullanıcıları engellemek için kullanılır: /spamfilter add u block – – ^(.*Nick.*!.+@.+:.+)$ Uygunsuz İdentler ile Giriş Yapanları Engelleme Botnet saldırıları ve reklam amaçlı girişler genellikle sabit identler kullanır. Bu tür saldırılara karşı korunmak için spamfilter komutunu kullanabilirsiniz. Aşağıdaki komut, belirli bir ident içeren kullanıcıları engeller: /spamfilter add u gzline +0 YasaK ^(.+!Yasaklanacakİdent@.+:.+)$ Bu komutları kullanarak sohbet sunucunuzda istenmeyen kullanıcıları ve saldırıları etkili bir şekilde engelleyebilir, güvenli ve keyifli bir sohbet ortamı sağlayabilirsiniz.

Spamfilter ile nick/ident/reklam yasaklama

ohbet sunucunuzda belirli kullanıcıları yasaklamak veya istenmeyen kullanıcıların girişini engellemek için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Akick, Sqline ve Akill gibi komutlar ile nick yasaklayabilir ve spam filtreleri ekleyerek sunucunuza girmesini istemediğiniz kullanıcıları engelleyebilirsiniz. İşte bu işlemleri yapabileceğiniz bazı önemli komutlar:

Spamfilter ile Nick Yasaklama

Spamfilter kullanarak sunucunuza girmesini istemediğiniz nickleri yasaklayabilir ve girişlerini kapatabilirsiniz. Aşağıdaki komut, belirli bir nick içeren kullanıcıları engellemek için kullanılır:

/spamfilter add u block – – ^(.*Nick.*!.+@.+:.+)$

Uygunsuz İdentler ile Giriş Yapanları Engelleme

Botnet saldırıları ve reklam amaçlı girişler genellikle sabit identler kullanır. Bu tür saldırılara karşı korunmak için spamfilter komutunu kullanabilirsiniz. Aşağıdaki komut, belirli bir ident içeren kullanıcıları engeller:

/spamfilter add u gzline +0 YasaK ^(.+!Yasaklanacakİdent@.+:.+)$

Bu komutları kullanarak sohbet sunucunuzda istenmeyen kullanıcıları ve saldırıları etkili bir şekilde engelleyebilir, güvenli ve keyifli bir sohbet ortamı sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

UnrealIrcd Kullanıcıların Kanallarını Yasaklama

UnrealIRCD 2 ay önce

Unreal irc serverlerde userlerin kanal açmalarini yasaklamak için unrealircd.conf içerisini en alt satıra ekleyip kaydedin ve daha sonra /unreal rehash veya ircd /rehash komutunu kullanın deny channel { channel “#*”; reason “Kanal Acilmasi Yonetim Tarafindan Yasaklanmistir”; }; Açılacak ve userlerin girmesine izin verilecek kanallar   allow channel { channel “#Sohbet”; }; allow channel { channel “#Oyun”; }; allow channel { channel “#Radyo”; }; Allow channel çoğaltarak kullanabilirsiniz

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.