X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Tüm Hosting Paketlerinde %50'ye Varan İndirim

Sepet  (0)
Giriş Yap Hesap Oluştur

Bilgi Bankası

Reseller Hosting

İçerik eklenmedi.


Reseller hosting, sürekli olarak barındırma hizmeti kiralamanız anlamına gelir. Bu web barındırma hizmetleri; sunucu bant genişliği, CPU, disk alanı, RAM, ve benzeri unsurları kapsar. Satın aldığınız sunucu alanına bağlı olarak istediğiniz sayıda müşteriye hizmet verebilirsiniz.

Web tasarımcıları ve geliştiriciler bu hosting çeşidi ile kendilerine yeni bir gelir kapısı sağlayabilirler. Böylece sadece tek seferlik web sitesi yapıp satmak yerine, kiraladıkları barındırma hizmeti ile sürekli olarak ödeme alırlar. Dolayısıyla bireylerin kendi küçük girişimlerini büyütmelerine olanak tanır.

Reseller barındırma aynı zamanda birden fazla cPanel’e ihtiyaç duyan şirketler için de güzel bir alternatif sunar. Bu durumda firma, geleneksel yöntemle birden fazla barındırma hesabı satın almaktansa daha uygun maliyetli ve yönetimi daha kolay reseller hosting metodunu seçebilir.

Reseller Hosting ile Normal Web Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Shared Hosting Hesapları tek bir yönetici içindir ve bir cPanel ile birlikte gelir. cPanel’in “Ek Alan Adları” kısmına alan adları yazarak, paylaşılan bir planda sınırsız alan adı barındırabilirsiniz. Paylaşımlı barındırma planlarında yeniden satış yapılmasına ise izin yoktur.

Reseller hosting yani Bayi Barındırma Hesapları ise yeniden barındırma satmak isteyen ve kendi barındırma şirketi olarak hareket eden bir yönetci için uygundur. Seçtiğiniz bayi planına bağlı olarak, 10 – 250 arası ayrı cPanel hesabınız olabilir. Yani tek bir bayi hesabı ile her alan adını kendine ait bir cPanel’i ile kurabilirsiniz.

Powered by WISECP