X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Tüm Hosting Paketlerinde %50'ye Varan İndirim

Sepet  (0)
Giriş Yap Hesap Oluştur

Bilgi Bankası

Alan Adı Yönetimi

İçerik eklenmedi.


Geçmiş zamanlarda bir işletmeye ya da mağazaya gidildiğinde, o işletmenin herkes tarafından bulunabilir bir adreste ve akılda kalıcı bir lokasyonda olması müşteriler açısından ne kadar önemliyse; günümüzde bir internet sayfasına erişim sağlamak istenirken de domain yönetimi adının akılda kalıcı ve kolay hatırlanabilir olması oldukça önem arz etmektedir. 

İnternet ortamının gün geçtikçe değişmesi ve gelişmesiyle birlikte, daha önceden yapılan tüm işlemlerin sanal ortamlarda, bilgisayarlar üzerinden yapılması kişileri ya da işletmeleri bu alanlara yönelik çalışmalar yapmaya zorlamaktadır. Bu nedenle işletmeler, domain nedir ne işe yarar gibi sorulara yanıt bulmak amacıyla çeşitli araştırmalar yapmaktadır.  

Domain Nedir? 

Domain nedir sorusuna verilebilecek en güzel yanıt, web siteleri için seçilenisimlendirme yöntemidir. Diğer bir ifade ile domain, akılda kalması zor olan IP adreslerinin yerine kullanılması için web site sunucuları tarafından geliştirilen bir yöntemdir. Web site için seçilen ismin “.com, .org ya da .net” gibi bir uzantı ile kullanılmasına alan adı (domain) denilmektedir. 

Domain yönetimi için kullanılabilecek en doğru ifadelerden biri de şüphesiz ki ” site adı ve site adresi” şeklinde yapılan ifadeler olmakla birlikte, web siteyi ziyaret edecek kullanıcılar alan adı (domain) sayesinde web sayfasına ulaşım sağlayacaklardır. İki ayrı internet sitesinin aynı domain üzerine kurulması mümkün değildir.  

Powered by WISECP